واسه کسب موفقیت در بازاریابی ، شما تا چه حد به شناخت خواسته های مشتریان نیاز دارین. بیشتر کسب و کارا در شروع کار خود شکست می خورن. ممکنه که شما که در حال خوندن این مقاله هستین می خواید امسال کار و کاسبی ای رو شروع کنین و یا جزء دسته ای هستین که خودتون دارای کار و کاسبی ای هستین. در هر حال فرقی نمی کنه، شما با خوندن ادامه این مقاله به مطالب جالبی برخورد می کنین.
موضوع خیلی ساده س!. در اول شما باید گروه مشتریان هدف خود رو با دقت مشخص کنین و بعد نسبت به برطرف کردن مشکل و یا نیاز خاصی از اونا دست به کار شین.

ده پیشنهاد واسه پیشرفت کار و کاسبی اینترنتی
تجارت الکترونیک شدیدا به قابل اطمینان بودن و در دسترس بودن در فضای آنلاین وابسته. واسه اینکه کسب و کارمون به اینجور صفاتی شناخته شه باید واسه کسائی که به احتمال زیاد توجه شون جلب می شه در دسترس باشه. خصوصیات جمعیتی مشتریائی که از اجناس یا خدمات مربوطه برخوردار می شن مشخص کنین و استارتژی بازاریابی رو بر این پایه بذارین. محتوا کیفیت بالا اطلاعاتی لایق و وابسطه کننده ایه که بازدیدکنندگان سایت رو در آینده به سایت باز می گردونه. محتوا باید نشون دهنده شخصیت حقوقی برند مورد نظر باشه مثل حالت و وضعیت و ماموریت شرکت و خدمات و سیاستای اینه. هم اینکه باید آموزش درباره اون صنعت رو هم ارائه بده و بر رفت و امد با مشتری تاکید ورزد. ممکنه این کار با سئوال و جواب همراه باشه تا کاربران رو بیشتر با خود درگیر کنه. تعاملات هم اینکه می تونه به شکل نظر سنجی و مباحثه باشه. اما کار و کاسبی اینترنتی به خاطر مقدار اعتبار و قابل رویت بودنشون زنده می شن و می میرن و تنها بوسیله مصرف کنندگان قضاوت نمی شن. بلکه بوسیله موتورای جستجو که نقش زیادی در ارزانی داشتن اون اعتبار و توانایی روئیت دارن هم مورد قضاوت واقع می شن. سرعت بارگزاری سایت اهمیت به سزایی در رضایتمندی مشتری داره. سایت آمازون به ازای هر 100 میلی ثانیه بهبود در سرعت بارگزاری 1 درصد افزایش سود رو گزارش داده وانگهی گوگل گفته که سرعت بارگزاری بالا فاکتوریه در الگوریتم رتبه بندی

مطلب مشابه :  راه های جذب مشتریان دائمی

فروش

چیجوری بازاریابی پیامکی موفق داشته باشیم؟
ارتباط با مشتریان تحت شرایطی که در حال زندگی روزانه خود هستن، خیلی با اهمیته. این وسط بازاریابی پیامکی که این روزا چندین و چندتای اونا رو بصورت روزانه دریافت می کنیم، تکنیک بسیار مهمیه.
ولی گسترش گوشیای موبایل و پیامکای روزانه تبلیغاتی، موفقیت بازاریابی ما رو تضمین نمی کنه. اگه اس ام اس های شما مخاطب رو تحت تاثیر قرار نده و باعث حرکتی از طرف اون نشه، همه فعالیت هاتون حتی می تونه جنبه منفی هم داشته باشه.

پس این پنج قدم در طراحی پیامکای موثر رو حتما رعایت کنین:
۱) کوتاه و متمرکز باشین
اس ام اس شما باید مثل یک لیزر تیز و دقیق و بسیار خلاصه باشه. جایی واسه گزافه گویی در بازاریابی پیامکی نیس. مخاطب خود رو دقیق بشناسین و محکم با اون صحبت کنین. جزییات اضافی رو آزاد کنین و مستقیم برید سر اصل مطلب. بگید که چیجوری می تونن از پیشنهاد شما سود بدست بیارن.
۲) از به کاربردن اصطلاحات نامشخص، هجو و کلیشه ای دوری کنین
اگه اس ام اس شما کوچیکترین شباهتی با هرزنامه داشته باشه، مخاطبان فورا و بدون مطالعه دقیق اون رو پاک می کنن. هر چیزی که به نظر بیشتر از حد تبلیغاتی برسه رو کنار بذارین. از عبارتایی مثل : پیشنهاد فوق العاده و عبارت های مشابه استفاده نکنین! همه اینا سطح برند شما پایین میاورد و کمپین تون رو نابود می کنه.
۳) در همون لحظه چیز با ارزشی ارائه کنین
هیچکسی دوست نداره اس ام اس های تبلیغاتی از شرکت های جور واجور دریافت کنه مگه اینکه در همون لحظه چیز با ارزشی واسه ارائه در اون وجود داشته باشه. با در نظر گرفتن اینکه اس ام اس یک رسانه لحظه ایه باید پیشنهادهای Real-time (در همون لحظه) داشته باشین. اگه مثلا اطلاعاتی راجبه خرید یا محصول جدیدتون می دین باید در صورتی که مشتری همون لحظه تصمیم به خرید بگیره، چیز با ارزشی به اون بدین.
۴) هویت خودتون رو مشخص کنین
مطمئنا شمام پیامکای تبلیغاتی بسیاری رو دریافت می کنین که هویت اون فقط یک شماره عجیب و غریب طولانیه. طبیعیه که شمام مثل من خیلی از آن ها رو پاک می کنین. پس روشی پیدا کنین تا هویت خود رو خوب در اس ام اس های قابل تشخیص کرده باشین.
۵) کاری کنین که مخاطب احساس کنه، شخص خاصیه
صندوق دریافت مشتری رو پر از مطالب و پیشنهادها و اخباری نکنین که خیلی راحت می تونه از روش سایت شما بدست بیاره. کاری کنین که مخاطب حس کنه شخص مهمی واسه شماس و لایق پیشنهادهای ویژه ایه که به اون می بدید. در غیراینصورت تبدیل به یک هرزنامه واسه اونا میشین.
مثالایی از پیامکای خوب و بد:
مثال بد: قیمتای فوق العاده ما رو در felansite.com ببینین!
مثال بد: هی؟! این فروش ویژه رو دیدی؟ abcbags.com قبل اینکه دیر بشه سبدت رو بردار و بیا!
مثال خوب: 50 درصد تخفیف واسه کیف های چرمی در abcbags.com واسه 48 ساعت آینده. واسه خرید از کد HALFOFFTEXT استفاده کنین.
مثال خوب: با این اس ام اس روز 3/31/12 با تخفیف 50 درصد کیف های چرمی بخرین. این اس ام اس رو به صاحب مغازه نشون بدید تا تخفیف شما اعمال شه.
یادتون باشه که پیدا کردن اس ام اس درست کاری زمان بره و به آزمایش نیاز داره.

مطلب مشابه :  تور ارمنستان