اگه می خواهید شرکت تون رشد کنه نیازمند جذب مشتریان جدید هستین. کارای ساده ای وجود دارن که به شکل همیشگی می تونید در کسب وکارتون انجام بدین. رشد دائمی کلید راه اندازی یک کسب و کار سالمه. وجود مشتریان جدید واسه کسب وکار شما خیلی با اهمیته، این راه های ساده در انجام درست اون به شما کمک می کنه.
مردم از کسائی که می شناسند و به اون ها اعتماد دارن خرید می کنن. پیتر دراکر می گوید: ” مردم با با قلب شون خرید می کنن، نه با ذهن شون.” وقتی که یک بازدید کننده احساس ارتباط خوبی با شما نداشته باشه، شاید شما اون رو از دست میدید. یکی از صفحات پربازدید هر وب سایت صفحه ی “درباره ی ما” است. مردم دوست دارن از روش این صفحه شما رو بشناسن و گفتن لیست موفقیتا در این صفحه واسه اون ها جذاب نیس. وب سایت شرکت های جور واجور، فرق داره اما چیزای ساده ی زیادی واسه صحبت کردن وجود دارن . مثلا صحبت کردن در مورد بنیان گذاران و تلاش های خود واسه شروع یک کسب وکار از لیست دستاوردها باحال تره.
وب سایت شما بهتره تا حد ممکن ساده باشه، وقتی که گزینه های زیادی در وب سایت باشه مردم وب سایت شما رو ترک می کنن. با در نظر گرفتن تحقیقات Hobspot وقتی که شخصی به وب سایت شما مراجعه می کنه تنها 10 ثانیه فرصت دارین تا توجه اون رو جلب کنین. مثلا وب سایت مشهور zen Habits یکی از 25 وب سایت برتر سال 2010 در مجله تایم بود. این وب سایت بیشتر از یک میلیون بازدید کننده داره و بازدید کنندگان سادگی اون رو دوست دارن.
این کسب وکار شماس. به طور طبیعی، شما می خواهید که پول خیلی از آن به دست بیارید اما تمایل به سود زیاد در آینده شما رو به یک مجبور کننده تبدیل می کنه. فروش نرم معمولا واسه پیدا کردن مشتریان جدید بهتر عمل می کنه.
مردم به دنبال نظرات بی طرفانه ای هستن، تا ببینن چیزی که شما می فروشید ارزش خرید داره یا نه؟ پس اولین چیزایی که اون ها می خونن بازخوردا و توصیفاتیه که در سایت شما قرار داره.

از مشتریان تون بخواهید بازخورد رو راست ای از شما در بخش بررسی آنلاین بذارن و اون ها رو با افتخار نشون بدید تا مشتریان تون خیلی راحت بتونن تصمیم بگیرن.

مطلب مشابه :  خدمات عجیب و سود سرشار

یک کسب وکار با طرح های بازاریابی زندگی می کنه و می میرد. شما نیازمند یک طرح بازاریابی همیشگی به مشتریان بالقوه تون هستین. خدمات بسیاریه که این روزا شما می تونید واسه بازاریابی خود از آن ها استفاده کنین، استفاده از اتوماسیون به راه اندازی کمپین های بازاریابی در رسانه های اجتماعی، ایمیل و چیزای دیگه ای به جز اینا.
ما در زمان هیجان انگیزی زندگی می کنیم، وقتی که اینترنت و رسانه های اجتماعی یک بازار بزرگ واسه کسب وکار جدید ایجاد کرده ان. وجود مشتریان واسه رشد کسب وکار شما خیلی با اهمیته. این راهنمایی های ساده به شما در انجام درست اون کمک می کنه.
بازاریابی
بازاریابی احساسی

بازاریابی با هدف قرار دادن احساسات مخاطبان

به جای هدف قرار دادن مغر مشتری قلب اون رو هدف بذارین

در این مقاله تلاش داریم به توضیح معنی بازاریابی احساسی بپردازیم و هم اینکه ۵ دلیل اصلی در خرید احساسی مردم رو به شما معرفی کنیم. وقتی که شما محرکای احساسی بازاریابی که باعث خرید می شن رو بشناسین، مطمئنا می تونین فروش بیشتری داشته و مشتریان مشتاق بیشتری رو پیدا کنین. با تسلط بر تکنیکای اگه فکر کنین مردم چیزی که نیاز دارن رو می خرن، سخت در اشتباه هستین!

مردم چیزی که رو دوست دارن می خرن.

نیازها با منطق هدایت می شن در حالیکه خواستها طبق احساسات هدایت می شن. ما چیزی که رو که می خوایم می خریم. باور نمی کنین؟ کی به ماشین شاسی بلند لوکس نیاز داره؟ یک نوجوون واقعاً چه احتیاجی به یک گوشی موبایل ۲۵۰۰ میلیون تومانی و یا شلوار جین ۲۰۰ هزار تومانی داره؟ کی به محصول شما نیاز داره؟ مردم اجناس شما رو می خرن چون میخوان اون رو داشته باشن. هر روز ما چیزایی می خریم که دوست داریم اونا رو داشته باشیم تا چیزایی که واقعاً نیاز داریم. به اشتباه، بازار خود رو واسه کسائی که نیازمند محصول شما هستن طراحی نکنین. بهترین بازار هدف واسه شما آدمایی هستن که محصول شما رو میخوان، حال ممکنه به اون نیاز هم داشته باشن یا نداشته باشن. تا وقتی که اونا محصول شما رو بخوان ممکنه اونو بخرن. اون چیزی که خودتون تازگیا خریدین رو در نظر بگیرین، شما اونو لازم نداشتید، اما دوست داشتین که اون رو داشته باشین.
چه کسائی به یک باشگاه تناسب اندام می پیوندن؟ هرکی که نیاز به تناسب داره – به ویژه کسائی که متناسب نیستن. درسته؟ اما در بازدید از یک باشگاه تناسب اندام چی می بینین؟ افراد متناسب که میخوان متناسب باشن. کی پول خود رو واسه آینده سرمایه گذاری می کنه؟ کسائی که میخوان واسه آینده سرمایه گذاری کنن نه اونا که نیاز دارن واسه آینده سرمایه گذاری کنن. در آخر یه روز سخت ممکنه احساس کنین که به یک لیوان نوشیدنی خنک، یک قهوه یا چای نیاز دارین – اما واقعیت اینه که شما اون رو می خواین. هممون به خوردن نیاز داریم – اما هیچکی نیاز به یک استیک، پیتزای مخصوص بزرگ یا کیک کاکائویی نداره. ما اونا رو می خوریم چون اونا رو دوست داریم. نیازای ما منطقی و واقعیه. به عنوان آدم، ما نیازای جسمی و احساسی داریم و ارضاء اونا، نیازها و خواستهامون رو هدایت می کنه. خواستهامون با احساساتمون در ارتباط مستقیم هستن. پنج عدد از قوی ترین احساسات ما (که در این مقاله بدانا اشاره می uکنیم) خیلی از انتخابامون رو کنترل می کنن. اگه شما دلایل احساسی مشتریان خود رو موقع خرید بدونین، بهتر می تونین اون احساسات رو مورد هدف قرار داده و روی اونا کار کنین.
مشتریان شما عاشق چی هستن؟ این ممکنه شامل شریک زندگی، خونواده، حیوانات خونگی، کار و کاسبی، حرفه، فرهنگ، سرگرمی، کتاب، زمان شخصی و چیزای دیگه ای به جز اینا باشه. اونا از شما واسه کسی یا چیزی که عاشقش هستن خرید می کنن؟ اگه اینطوریه چیجوری می تونین اون عشق رو شناسایی و بقیه رو با همون عشق تشویق کنین؟ عشق یک احساس قدرتمنده. ما وقتی که عاشق میشیم کارای عجیب و غریب انجام بدیم. مردم، عزیزان خود رو با هدیهای قشنگ و گرون خوشحال می کنن. اونا ممکنه به نام عشق آهنگ بسازن، شعر بسرایند و یا سختیای بزرگ رو تحمل کنن. مردم حتی در عشق به یک حیوان خونگی کارای عجیب انجام میدن. عشق به یک عادت یا سرگرمی، هنر، فرهنگ می تونن مردم رو تا جایی برانگیزد که مبالغ خیلی خیلی زیادی در راه رسیدن به این علاقه و رشد اون خرج کنن.
اگه غرور یک گناه در نظر گرفته شه – هممون گناهکاریم!!! من به خاطر مقالاتی که نوشتم، برنامه هایی که شرکت کردم و کارای بزرگی که انجام دادم به خودم می بالم و به اونا افتخار می کنم. به چه دلیل همسایه شما یک تلویزیون بزرگتر از تلویزیون شما می خره؟ وقتی یک ماشین جدید می خرید اولین باری که با اون به خونه میاید چه احساسی دارین؟ بله… خیلی از خریدامون به دلیل به وجود اومدن همین احساس غرور و افتخاره.
بیشتر ممکنه دونستن دلیل واقعی اینکه کسی چیزی جدید خریداری می کنه، پولی سرمایه گذاری می کنه و یا هدیه ای میده سخت باشه. عشقه یا گناه؟ جای تعجب داره، گناه باعث هزینه کردن واسه عید نوروز، ولنتاین و روز مادره؟ گناه به دلیل نبود خرید می نواند باعث برانگیختن مخاطبین شما به خرید کردن بشه؟ این عشق و یا گناهه که هنگام ترتیب دادن مراسم خاکسپاری کسی که دوستش داریم از ذهن ما میگذره؟ پس بعضی مواقع این آزادی از احساس گناهه که باعث خرید می شه.
ترس قوی ترین هدایت کننده رفتار و اعمال بشر باشه. شایدً این احساس بیشتر از هر احساس دیگری به زنده موندن آدما کمک کرده. ما ترس از حیوانات وحشی، آتیش سوزی، و جمله فامیل رو یاد گرفتیم. اما ترس چیجوری می تونه مخاطبان شما رو به طرف خرید جهت بده؟ مثلاً نبود خرید ممکنه اونا رو تحت خطر بذاره و یا باعث از دست رفتن فرصتهایشان بشه و یا یا اونا رو به دردسر اندازد. و این ترسِ از گرفتن تصمیم اشتباهه. چیجوری می تونین با استفاده از این ترس اونا رو تشویق کنین که از شما خرید کنن؟ به چه دلیل مردمی که امتیازات تناسب اندام و خطرات به دلیل اون رو می دونن بعد از یک جمله قلبی رژیم غذایی خود رو تغییر میدن و ورزش رو شروع می کنن؟ دلیل اون ترسه ، ترس از مردن.
مثلا” یک شعار تبلیغاتی خلاقانه اینه
کیفیت رو گران نخرید

مطلب مشابه :  اثر تبلیغات در اسنک چی توز

طمع خوبه. من همیشه می گم ” به حریص بفروشین، نه به نیازمند” حریص همیشه بیشتر میخواد و واسه طمع خود پول می پردازه. کسی که نیاز داره فقط واسه بر آوردن نیازش چیزی رو میخواد. اگه می خواین به نیازمند کمک کنین به خیریه برید!!! و در مورد فروش به دنبال طماع باشین.
به چه دلیل خرید می کنیم؟ ما در بیشتر موارد به دلیل خواسته های عاطفی و احساسی خرید می کنیم. پس وقتی که در روش هدف دار بازاریابی و فروش، روی احساسات مخاطبان خود تمرکز کنین شک نداشته باشینً موفق تر هستین. به عبارت بهتر روش هدف دار بازاریابی احساسی در پیشرفت بازار شما بسیار کمک کننده می کنه. تخلیص و ویراستاری: مترجم: سروناز حسینی